Xalqaro hamkorlik doirasida Milliy gvardiya qo‘mondoni general-mayor R.Djurayev va Buyuk Britaniyaning Mudofaa vaziri o‘rinbosari Lord Vernon Koker bilan ishchi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Unda Buyuk Britaniyaning O‘zbekistondagi elchisi Timotti Smart va Harbiy attashesi Robin Stedman hamda Buyuk Britaniya mudofaa vazirligining Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha rahbari Kristofer Keylar ishtirok etishdi.
Do‘stona va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuv davomida tomonlar hamkorlikning hozirgi holati va istiqbollari to‘g‘risida fikr almashdilar. Shu bilan bir qatorda, o‘zaro tashriflar, qo‘shma treninglar, seminarlar va amaliy mashg‘ulotlar tashkil etishning ijobiy natijalari sarhisob qilindi.
O‘z o‘rnida Buyuk Britaniyaning O‘zbekistondagi elchisi ham kelgusida Milliy gvardiya bilan hamkorlikni rivojlantirishga katta ahamiyat berishini aytib, o‘rnatilgan do‘stona aloqalarini  yanada kengaytirish va mustahkamlash borasida fikr mulohazalarini bildirdi.

PROSPECTS FOR COOPERATION IN THE MILITARY SPHERE DISCUSSED
As part of international cooperation, a working meeting was held between the Commander of the National Guard, Major General R. Djurayev, and the UK Deputy Minister of Defence, Lord Vernon Coaker. The meeting was also attended by the British Ambassador to Uzbekistan, Timothy Smart, Defence Attaché Robin Steadman, and Christopher Keylar, Head of the Eastern Europe and Central Asia Department of the UK Ministry of Defence.
During the meeting, which took place in a friendly and sincere atmosphere, the parties exchanged views on the current state and future prospects of cooperation. They also reviewed the positive outcomes of mutual visits, joint training sessions, seminars, and practical exercises.
The British Ambassador to Uzbekistan emphasized the importance of further developing cooperation with the National Guard and shared his thoughts on expanding and strengthening the existing friendly relations.