"MEN G‘OLIB" YUGURISH MARAFONI G‘OLIBLARI ANIQLANDI
Oldin xabar berganimizdek, joriy yilning 9 yanvar kuni poytaxtimizda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 30 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan "Men g‘olib" shiori ostida ommaviy yugurish musobaqasi tashkil etildi.
Ushbu yugurish marafonining umumiy uzunligi 10 km masofani tashkil etib, unda qariyb 500 ga yaqin kuch tuzilmalari xodimlari hamda shahrimiz aholisi havaskorlari ishtirok etishdi.  Umumjamoa hisobida uchinchi o‘rinni Prezident davlat xavfsizligi jamoasi, faxrli ikkinchi o‘rinni Milliy gvardiya jamoasi va birinchi o‘rinni Mudofaa Vazirligi jamoasi qo‘lga kiritdi.
Mazkur musobaqada ayollar o‘rasidagi shaxsiy birinchilikni Milliy gvardiya harbiy xizmatchisi Alina Xakimova qo‘lga kiritdi.

Как сообщалось ранее, 9 января текущего года в Ташкенте прошел массовый забег под лозунгом «Мен ғолиб», посвященный 30-летию Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дню защитников Отечества.
Общая протяженность этого марафона составила 10 км, в нем приняли участие около 500 сотрудников правоохранительных органов и других участников марафона.
В общекомандном зачете третье место заняла команда Государственной безопасности Президента, второе место - команда Национальной гвардии и первое место - команда Министерства обороны.