ASKARLARNING TANTANALI KUZATUV MAROSIMI BO‘LIB O‘TMOQDA
O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qismlarida muddatli harbiy xizmatni o‘tab bo‘lgan askarlarni tantanali kuzatish marosimlari o‘tkazilmoqda. Ana shunday tadbirlardan birida Milliy gvardiya qo‘mondoni general-mayor R.Djurayev, Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi raisi E.Salixov, O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining o‘rinbosari – O‘zbekiston Respublikasi Harbiy prokurori general-mayor Sh.Uzakov, Chirchiq shahri hokimi S.Yusupov va sektor rahbarlari qatnashdilar.
Marosimda Milliy gvardiya qo‘mondoni so‘zga chiqib, tizimda xizmat qilgan muddatli harbiy xizmatchilar bir yil davomida tajribali ofitser va serjantlardan harbiy hayot sirlarini o‘rganganini taʼkidlab, namunali xizmat o‘tagan askarlarga tavsiyanoma va tashakkurnomalarni tantanali tarzda topshirdi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari muddatli harbiy xizmatchilarga egallagan bilim va ko‘nikmalarini kelgusida Vatanimiz ravnaqi yo‘lida safarbar qilishlariga ishonch bildirib, oq yo‘l tiladilar.

FAREWELL CEREMONY OF SOLDIERS WHO HAVE SERVED COMPULSORY MILITARY SERVICE
These days, the farewell ceremonies of soldiers who have served compulsory military service in the military units of the National guard of the Republic of Uzbekistan are taking place. One of these events was attended by the Commander of the National guard Major General R. Djurayev, Chairman of the Defense and Security Committee of the Legislative Chamber E. Salikhov, Deputy Prosecutor General of the Republic of Uzbekistan - Military Prosecutor of the Republic of Uzbekistan Major General Sh. Uzakov, mayor of Chirchik S. Yusupov and sector leaders.
Speaking at the ceremony, the commander of the National guard emphasized that the soldiers who served in the system during the year, learned the secrets of military life from experienced officers and sergeants, and solemnly handed letters of recommendation and gratitude to the soldiers who served in an exemplary manner.
At the same time, the participants of the event also expressed confidence that the conscripts will use their knowledge and skills for the further development of our country, and wished them a safe journey.