ASKARLARNING TANTANALI KUZATUV MAROSIMI BO‘LIB O‘TMOQDA
O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qismlarida muddatli harbiy xizmatni o‘tab bo‘lgan askarlarni tantanali kuzatish marosimlari o‘tkazilmoqda. Ana shunday tadbirlardan birida Milliy gvardiya qo‘mondoni general-mayor R.Djurayev, Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi raisi E.Salixov, O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining o‘rinbosari – O‘zbekiston Respublikasi Harbiy prokurori general-mayor Sh.Uzakov, Chirchiq shahri hokimi S.Yusupov va sektor rahbarlari qatnashdilar.
Marosimda Milliy gvardiya qo‘mondoni so‘zga chiqib, tizimda xizmat qilgan muddatli harbiy xizmatchilar bir yil davomida tajribali ofitser va serjantlardan harbiy hayot sirlarini o‘rganganini taʼkidlab, namunali xizmat o‘tagan askarlarga tavsiyanoma va tashakkurnomalarni tantanali tarzda topshirdi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari muddatli harbiy xizmatchilarga egallagan bilim va ko‘nikmalarini kelgusida Vatanimiz ravnaqi yo‘lida safarbar qilishlariga ishonch bildirib, oq yo‘l tiladilar.

ПРОХОДЯТ ТОРЖЕСТВЕННЫЕ ПРОВОДЫ СОЛДАТ, ОТСЛУЖИВШИХ СРОЧНУЮ ВОЕННУЮ СЛУЖБУ
В эти дни проходят торжественные проводы солдат, отслуживших срочную военную службу в военных частях Национальной гвардии Республики Узбекистан. На одном из таких мероприятий приняли участие командующий Национальной гвардией генерал-майор Р. Джураев, председатель Комитета по обороне и безопасности Законодательной палаты Э. Салихов, заместитель Генерального прокурора Республики Узбекистан - военный прокурор Республики Узбекистан генерал-майор Ш. Узаков, хоким города Чирчик С. Юсупов и руководители секторов.
Выступая на церемонии, командующий Национальной гвардией подчеркнул, что солдаты отслужившие в течении года срочную военную службу в системе, познали секреты военной жизни у опытных офицеров и сержантов, и торжественно вручил рекомендательные и благодарственные письма солдатам, отслужившим службу в образцовом порядке.
Вместе с тем, участники мероприятия также выразили уверенность в том, что солдаты срочной службы будут использовать свои знания и навыки для дальнейшего развития нашей страны, и пожелали им благополучного пути.