O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti magistraturasini tamomlagan magistrlarning bitiruviga bag‘ishlangan tantanali   marosim bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 1 iyul kuni 2021/2022-o‘quv yilida  “Jamoat xavfsizligini huquqiy taʼminlash” mutaxassisligi bo‘yicha magistratura bosqichini muvaffaqiyatli yakunlagan 15 nafar harbiy xizmatchilar magistr diplomlariga ega bo‘lishdi. Bitiruvchilardan  12 nafari Milliy gvardiya va 3 nafari Mudofaa vazirligi harbiy xizmatchilaridir.
Tadbirda so‘zga chiqqan Milliy gvardiya qo‘mondonligi va Universitet boshlig‘i polkovnik M. Rustambayev tomonidan bitiruvchilarga kelgusi faoliyatida   yuksak masʼuliyat, halollik va kamtarlik fazilatlarini namoyon etib, ona Vatani, xalqi va Prezidentiga  sadoqat bilan xizmat qilishlariga ishonch bildirildi.
Shundan so‘ng bitiruvchilarga magistrlik diplomlari tantanali ravishda topshirildi.
Shuni alohida taʼkidlab o‘tish joizki, safda turgan magistratura bitiruvchilariga o‘tgan davr mobaynida tajribali professor-o‘qituvchilar tomonidan mutaxassisliklar bo‘yicha zamonaviy moddiy-texnik baza asosida taʼlim-tarbiya berildi. Universitetda tahsil olish jarayonida ularni yuksak professional tayyorgarlikka, eng ilg‘or innovatsion bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lishlariga, xorijiy tillarni o‘rganishlariga alohida ahamiyat berildi. Natijada bitiruvchilarning harbiy va huquqiy bilim va ko‘nikmalari yuksalish bilan birga, ularning qalbida yana-da vatanparvarlik, sadoqat va matonat tuyg‘ulari shakllandi.

Состоялась торжественная церемония, посвященная выпуску магистров, окончивших Университет общественной безопасности Республики Узбекистан.
1 июля текущего года в 2021/2022 учебном году 15 военнослужащих, успешно окончивших магистратуру по специальности «Правовое обеспечение общественной безопасности», получили степень магистра. 12 выпускников – военнослужащие Национальной гвардии и 3 – Министерства обороны.
Поздравляя выпускников от имени командования Национальной гвардии и профессорско-преподавательского состава Университета общественной безопасности, начальник образовательного учреждения полковник М. Рустамбаев призвал магистров в дальнейшей работе проявлять высокую ответственность, честность и самоотверженность, верно служить Родине, народу и Президенту.
После этого состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам.
Стоит отметить, что за прошедший период выпускники магистратуры прошли обучение у опытных профессоров и преподавателей на базе современной материально-технической базы университета. В процессе обучения особое значение придавалось их профессиональной подготовке, овладению ими самыми передовыми инновационными знаниями и навыками, изучению иностранных языков. В результате повысились военно-правовые знания и навыки выпускников, а в их сердцах сформировались чувства патриотизма, верности и стойкости.