“Strandja” turnirida O‘zbekiston termajamoasi 6 ta oltin medalni qo‘lga kiritib, medallar jamg‘armasi bo‘yicha birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Bolgariyaning Sofiya shahrida kichik jahon chempionati nomi bilan mashhur bo‘lgan “Strandja” xalqaro turnirida bokschilarimiz 6 oltin, 2 kumush va 6 bronza medalini qo‘lga kiritib, medallar hisobida birinchi o‘rinni egalladi.
Musobaqada 28 davlatdan 261 nafar sportchi (178 erkak, 83 ayol) ishtirok etdi.
Termajamoamiz uchun muhim g‘alabalarni keltirgan sportchilar orasida hamkasbimiz, Milliy gvardiya Andijon viloyati bo‘yicha boshqarmasi harbiy xizmatchisi Iqboljon Xoldorov ham bor.
Sportchilarimizni yorqin g‘alabalari bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz va ularga bundan keyin ham sportda muvaffaqiyatlar va omad tilaymiz!

On the path of New Uzbekistan’s development, having chosen the responsible and honorable profession of ensuring the peace and security of our country, young men…
A concert program titled "Echoes of Melodies" was held at the National Guard’s Center for Spirituality and Enlightenment, organized in cooperation with the Brit…
The formation of the "Pekiti Tirsia Kali" Federation under the sponsorship of the National Guard and its official registration by the Ministry of Justice marks …
At the solemn ceremony, the following officials were in attendance: Minister of Sports A. Ikramov, First Deputy Chairman of the National Olympic Committee of Uz…
Basic Information About "Pekiti Tirsia Kali" “Pekiti Tirsia Kali” is a traditional Filipino martial art that integrates…
As part of international cooperation, a working meeting was held between the Commander of the National Guard, Major Gene…