Joriy yilning 23-mart kuni Toshkent shahar Yakkasaroy va Sergeli tumanlarini bog‘lovchi yangi qurilayotgan ko‘prik hududida jamoat tartibini saqlashga masʼul Milliy gvardiya xodimlari xizmat vazifasini bajarayotgan vaqtda, soat 16.00 lar atrofida ko‘prik tagidagi kichik xalqa yo‘lida “Spark” va “Lacetti” rusumli avtomashinalari haydovchilari o‘rtasida yo‘l talashish oqibatida kelishmovchilik yuzaga kelib janjallashayotganliklarini ko‘rib qolishgan.
Milliy gvardiya xodimlari PPXga xabar qilgan holda voqea joyiga yetib borib fuqarolarni tinchlantirish choralarini ko‘rishgan. Shu paytda PPX xodimlarini uzoqdan kelayotganini ko‘rgan “Spark” rusumli avtomashina haydovchisi mashinasining old qismidan o‘ziga tegishli bo‘lgan buyumlarni olib orqa yuk xonasiga joylashtirgan holda voqea joyidan ketishga va yashirinishga uringan.
Chaqiruvga asosan yetib kelgan PPX va Milliy gvardiya xodimlari tomonidan ushbu avtomashina to‘xtatilib ko‘zdan kechirilganda avtomashina orqa o‘rindig‘idan qora paketga o‘ralgan 10 dona “Zardex” hamda 10 ta qutida “Regapen” jami 154 dona oq va qizil rangli psixotrop moddalari mavjudligi aniqlangan.

В машине водителя, поссорившегося с водителем другого автомобиля по причине столкновения в Яккасарайском районе столицы, обнаружены и изъяты психотропные препараты
23 марта текущего года примерно в 16.00 часов, когда сотрудники Национальной гвардии несли службу по охране общественного порядка в районе строящегося моста, соединяющего Яккасарайский и Сергелийский районы г. Ташкента, они заметили ссорившихся мужчин. Как выяснилось, конфликт произошел между водителями автомобилей «Spark» и «Lacetti» из-за столкновения.
Сотрудники Национальной гвардии сообщили о происходящем сотрудникам ППС органов внутренних дел и призвали граждан прекратить конфликт и успокоиться. В этот момент водитель автомобиля «Spark», увидев приближающихся сотрудников ППС, забрал свои вещи с переднего сиденья и переложил их в багажник, а также попытался покинуть место происшествия. Однако сотрудники Национальной гвардии и ППС не дали ему скрыться.
При досмотре автомобиля было обнаружено 10 штук препарата «Зардекс», завернутых в черный пакет, и 10 коробок «Регапена», всего 154 штуки психотропных веществ белого и красного цвета.
В ходе дознания, проведенного сотрудниками УКД ОВД Яккасарайского района, было установлено, что водителем автомобиля марки «Spark» является гражданин Х. О. В настоящее время следстиве продолжается.