O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 31 yilligi mamlakatimiz bo‘ylab keng nishonlanmoqda.
Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan 14 yanvar kuni erta tongda “Yangi O‘zbekiston” bog‘idagi Mustaqillik monumentiga Qurolli Kuchlar kuch tuzilmalari rahbariyati va shaxsiy tarkibi tomonidan gul qo‘yish marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbeksiton Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondoni, general-mayor R.Djurayev boshchiligida Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari harbiy orkestr sadolari octida Mustaqillik monumentiga gulchambarlar qo‘ydilar.
Shundan so‘ng davlatimiz madhiyasi yangradi. Faxriy qorovul bo‘linmasi monument atrofida marsh musiqa sadolari ostida tantanali yurib o‘tdi.

По всей стране широко отмечается 31-я годовщина со дня образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В связи с Днем защитников Родины ранним утром 14 января состоялась церемония возложения цветов к Монументу Независимости в парке «Новый Узбекистан». В возложении участвовали руководство и личный состав Вооруженных Сил.
Под руководством командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан генерал-майора Р. Джураева военнослужащие Национальной гвардии возложили венки к Монументу Независимости под звуки военного оркестра.
После этого прозвучал Государственный гимн. Под звуки марша отряд почетного караула торжественно прошел строем перед Монументом Независимости.