XORIJIY HAMKORLIKNI RIVOJLANTIRISH YO‘LIDA
O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Xalqaro hamkorlik boshqarmasi tomonidan xorijiy sheriklar bilan ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yana-da mustahkamlash borasida ko‘plab tadbirlar amalga oshirilib kelinmoqda.
Jumladan, 2021 yilning 27 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo‘riqlash Bosh boshqarmasi va Belarus Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qo‘riqlash departamenti o‘rtasida 2021-2022 yillarga mo‘ljallangan hamkorlik to‘g‘risida bayonnoma imzolandi.
Mazkur tadbir butun dunyoda kuzatilayotgan koronavirus pandemiyasi tufayli onlayn shaklda amalga oshirildi.
Belarus Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qo‘riqlash departamenti boshlig‘i militsiya polkovnigi A. Shepelev Milliy gvardiya Qo‘riqlash Bosh boshqarmasi bilan hamkorlik qilishdan o‘z mamnuniyatini bildirib, kelgusida mamlakatlarimiz ravnaqi uchun birgalikdagi

НА ПУТИ К РАЗВИТИЮ ВНЕШНЕГО СОТРУДНИЧЕСТВА
Департамент международного сотрудничества Национальной гвардии Республики Узбекистан принимает ряд мер по дальнейшему укреплению двустороннего сотрудничества с зарубежными партнерами.
В частности, 27 января 2021 года между Главным управлением охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан и Управлением безопасности Министерства внутренних дел Республики Беларусь подписан протокол о сотрудничестве на 2021-2022 годы.
Мероприятие прошло в онлайн режиме в связи с пандемией коронавируса, наблюдаемой во всем мире.
Начальник Управления охраны Министерства внутренних дел Республики Беларусь полковник полиции А. Шепелев выразил удовлетворение взаимосотрудничеством с Главным управлением охраны Национальной гвардии и выразил готовность предпринять совместные меры для дальнейшего развития наших стран.