XORIJIY HAMKOR BILAN  HAMKORLIK ISTIQBOLLARI MUHOKAMA QILINDI
Milliy gvardiya tomonidan xorijiy sheriklar bilan o‘rnatilgan o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalarini yana-da mustahkamlash maqsadida doimiy ravishda turli darajadagi muzokaralar o‘tkazib kelinmoqda.
Xususan, joriy yilning 20 fevral kuni Xalqaro hamkorlik boshqarmasi tomonidan navbatdagi ana shunday tadbir tashkil etilib, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondoni general-mayor R. Djurayevning Buyuk Britaniyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi janob Timoti Torlot va Harbiy attashe podpolkovnik A.Xaytonlar bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuv davomida bugungi kunda O‘zbekiston Respublikasi va Buyuk Britaniya o‘rtasida siyosiy, iqtisodiy, ijtimoiy va xavfsizlik sohalarida o‘rnatilgan do‘stona aloqalar borasida muzokaralar o‘tkazildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tomonidan britaniyalik xorijiy hamkorlar xavfsizlik sohasida o‘rnatilgan ikkitomonlama munosabatlar holati va kelgusi istiqbollari muhokama etildi.

ОБСУЖДЕНЫ ПЕРСПЕКТИВЫ СОТРУДНИЧЕСТВА С ИНОСТРАННЫМ ПАРТНЕРОМ
Национальной гвардией в целях дальнейшего укрепления связей взаимовыгодного сотрудничества, установленных с иностранными партнерами регулярно проводятся переговоры различного уровня.
В частности, 20 февраля нынешнего года Управлением международного сотрудничества организована встреча командующего Национальной гвардии Республики Узбекистан генерала-майора Р.Джураева с Чрезвычайным и полномочным послом Великобритании в Узбекистане Тимоти Торлот и Военным атташе, подполковником А.Хайтоном.
В ходе встречи прошли переговоры по дружественным связям, установленным между Республикой Узбекистан и Великобританией в политической, экономической, социальной сферах, а также в сфере безопасности.
Более того, Национальной гвардией Республики Узбекистан обсуждались нынешнее состояние и перспективы двусторонних отношений, установленных британскими иностранными партнерами в сфере безопасности.
По итогам переговоров стороны определили приоритетные направления дальнейшего сотрудничества в области сохранения общественного порядка, предупреждения массовых беспорядков, борьбы с терроризмом, охраны важных объектов, а также подготовки военных кадров.