Milliy gvardiya Harbiy musiqa akademik litseyi o‘quvchilarining 1 iyun - Xalqaro bolalar kuniga bag‘ishlangan hisobot konserti
Bugungi kunda yoshlarga yaratib berilayotgan imkoniyatlar, qulay shart-sharoitlar o‘zining ijobiy samarasini bermoqda desak mubolag‘a bo‘lmaydi. Aynan Milliy gvardiya Harbiy musiqa akademik litseyi o‘quvchilarining bu galgi hisobot konsert dasturi ham fikrimizning yorqin isbotidir.
Milliy gvardiya Maʼnaviyat va maʼrifat markazida 1iyun - Xalqaro bolalar kuniga bag‘ishlangan hisobot konsertida Milliy gvardiya qo‘mondoni general-mayor R.Djurayev, Harbiy prokuror o‘rinbosari Q.Isroilov, Toshkent Temurbeklar maktabi o‘quvchilari, uyushmagan yoshlar, Mehribonlik uylarining tarbiyalanuvchilari, litsey o‘quvchi yoshlarning ota-onalari hamda ustozlari ishtirok etdi.
Hisobot dasturida litseyning barcha o‘quvchilari o‘zlarining ijod namunalari bilan qatnashdi.
Markaz binosiga kirish qismida 40 nafar 9-sinf o‘quvchilaridan shakllantirilgan orkestr tomonidan ijro etilgan yoqimli musiqa sadolari hamda saksofonning mayin ovozi tadbir mehmonlarini ilk daqiqalardan o‘ziga mahliyo etdi.
Tadbirni akademik litseyning 5-6 sinf o‘quvchilaridan tashkil topgan Xor jamoasi ochib beradi. Ular Anvar Obidjon sheʼri, Avaz Mansurov musiqasi “Kim epchilu kim chaqqon” hamda Iskandar Raxmon sheʼri, Nadim Norxo‘jayev musiqasi “Biz askarmiz” qo‘shiqlarini ijro etishdi.
Shu bilan birga, sanʼat shaydolari uchun ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar konsert so‘ngigacha muxlislar diqqat markazida bo‘ldi.

Отчетный концерт учащихся Военно-музыкального академического лицея Национальной гвардии, посвященный 1 июня - Международному дню защиты детей
Не будет преувеличением сказать, что возможности и благоприятные условия, созданные сегодня для молодежи, дают положительный эффект. Отчетная концертная программа учащихся Военно-музыкального академического лицея Национальной гвардии – яркое тому подтверждение.
Отчетный концерт юных талантов посвящался 1 июня - Международному дню защиты детей и проходил в Центре духовности и просветительства Национальной гвардии, посетили командующий Национальной гвардией генерал-майор Р. Джураев и заместитель военного прокурора республики К. Исроилов. В зрительском зале также собрались представители "Темурбеклар мактаби" г. Ташкента, молодежь, воспитанников домов "Мехрибонлик", а также учителей и родителей лицеистов.
В отчетной программе со своими произведениями приняли участие все учащиеся лицея.
При входе в здание Центра гостей встречали музыкой в исполнении оркестра из 40 учащихся 9-х классов, и нежное звучание саксофона с первых минут покорило пришедших на мероприятие.
Отчетный концерт открыл хор учащихся 5-6 классов академического лицея. Они исполнили песни «Ким эпчилу ким чаккон» на стихи Анвара Обиджона и музыку Аваза Мансурова, а также «Биз аскармиз» на стихи Искандара Рахмона и музыку Надима Норхужаева.
Мелодии и песни, исполненные юными музыкантами, вызвали бурные овации зрителей, которыми встречали поклонники.