Янги йил байрами арафасида арзонлаштирилган озиқ-овқат ярмаркаси ташкил этилди
Юртимизда байрамлар арафасида арзонлаштирилган озиқ-овқат ярмаркаларини ташкил этиш яхши анъанага айланган. Шу муносбат билан айни кунларда республикамиз бўйлаб барча корхона ва ташкилотларда озиқ-овқат ярмаркаларининг ўтказилаётгани аҳоли учун катта қулайлик яратмоқда. Жумладан, байрам олдидан озиқ-овқат маҳсулотлари нархининг барқарорлиги ва хавфсизлигини ҳамда халқимизни арзонлаштирилган озиқ - овқат маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида Миллий гвардия марказий девонида ҳарбий хизматчи ва ходимлар ҳамда ҳудуд аҳолиси учун арзонлаштирилган озиқ-овқат ярмаркаси ташкил этилди.
Савдо ярмаркасида ҳудудий таъминот корхоналари ҳамда деҳқон ва фермер хўжаликлари томонидан қорамол гўшти, қўй гўшти, товуқ гўшти, тухум, балиқ, ўсимлик ва пахта ёғи ҳамда ун ҳамда полиз ва дуккакли ўсимлик маҳсулотлари, ҳўл ва қуруқ мевалар, ширинликлар каби маҳсулотларини қулай нархларда ҳарид қилиш имконияти яратилди.
Байрам арафасида бу каби ярмаркаларни ўтказиб борилиши ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг вақти тежалишига уларнинг оила аъзоларини эса байрамни тўкин дастурхон ила яхши кайфиятда қарши олишларига кўмак беради.
Кўчма савдо ярамаркасида тадбиркорлар нафақат арзонлаштирилган маҳсулотлари билан ҳаридорларни хурсанд қилишди, балки янги йил шукуҳини улашувчи қорбобо кўринишида савдо-сотиқ қилгани барчага бирдек байрамона кайфият бағишлади.

В преддверии новогодних праздников была организована ярмарка продуктов питания по сниженным ценам
В нашей стране зародилась хорошая традиция: накануне праздников устраивать ярмарки продуктов питания по сниженным ценам. Эта традиция пришлась по душе населению, и теперь продовольственные ярмарки проводятся на всех предприятиях и организациях по всей республике. В частности, для военнослужащих и сотрудников, а также жителей ближайших махаллей в Центральном аппарате Национальной гвардии была организована ярмарка продуктов питания по сниженным ценам.
На ярмарке региональные предприятия, фермеры и дехканские хозяйства продавали по сниженным ценам такую продукцию мясо-молочную продукцию, яйца, рыбу, растительное и хлопковое масло, муку, крупы и бобовые, овощи, фрукты и разные сладости и, конечно, комплекты новогодних подарков для детей.
Проведение таких ярмарок накануне праздника сэкономит время военнослужащих и сотрудников, а также поможет членам их семей встретить праздник за щедрым, красиво накрытым столом в хорошем настроении.