Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларида тинчлик ва уруш даврида тиббий кўрикдан ўтказиш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-4076, Қабул қилинган сана 25.12.2018, Кучга кириш санаси 26.12.2018
Жамоат хавфсизлигини таъминлаш самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-4075, Қабул қилинган сана 24.12.2018, Кучга кириш санаси 25.12.2018
Қишлоқ жойларда ва фуқароларнинг айрим тоифалари учун арзон уй-жойлар қуришни кенгайтиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-4028, Қабул қилинган сана 24.11.2018, Кучга кириш санаси 26.11.2018
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ҳарбий хизматчиларининг маънавий-маърифий савиясини ошириш тизимини тубдан такомиллаштириш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-3898, Қабул қилинган сана 04.08.2018, Кучга кириш санаси 08.08.2018
Тошкент шаҳрида жамоат тартибини таъминлаш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашиш самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори, №ПҚ-3786, Қабул қилинган сана 19.06.2018, Кучга кириш санаси 20.06.2018
Жисмоний тарбия ва спорт соҳасида давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони, №ПФ-5368, Қабул қилинган сана 05.03.2018, Кучга кириш санаси 06.03.2018
2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини «Фаол тадбиркорлик, инновацион ғоялар ва технологияларни қўллаб-қувватлаш йили»да амалга оширишга оид давлат Дастури тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони, №ПФ-5308, Қабул қилинган сана 22.01.2018, Кучга кириш санаси 23.01.2018
2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини «Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожланиш йили»да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони, №ПФ-5635, Қабул қилинган сана 17.01.2019, Кучга кириш санаси 18.01.2019
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг маънавий-маърифий фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-4163, Қабул қилинган сана 07.02.2019, Кучга кириш санаси 07.02.2019
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жамоат хавфсизлигини таъминлаш соҳасида кадрлар тайёрлаш тизимини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-4166, Қабул қилинган сана 07.02.2019, Кучга кириш санаси 08.02.2019
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўриқлаш бош бошқармасининг фаолиятини сифат жиҳатидан янги босқичга кўтариш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-4997, Қабул қилинган сана 20.02.2021, Кучга кириш санаси 20.02.2021
Йилқичилик ва от спортини янада ривожлантириш ҳамда замонавий бешкураш ва поло спорт турини оммалаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-5024, Қабул қилинган сана 11.03.2021, Кучга кириш санаси 12.03.2021
Жамоат хавфсизлигини таъминлаш ва жиноятчиликка қарши курашиш соҳасида ички ишлар органлари фаолиятини сифат жиҳатидан янги босқичга кўтариш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони, №ПФ-6196, Қабул қилинган сана 26.03.2021, Кучга кириш санаси 26.03.2021
Жамоат хавфсизлигини таъминлаш соҳасида профессионал кадрларни тайёрлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-5077, Қабул қилинган сана 15.04.2021, Кучга кириш санаси 16.04.2021
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясида ходимлар томонидан хизматни ўташ тартибини такомиллаштириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-5089, Қабул қилинган сана 22.04.2021, Кучга кириш санаси 23.04.2021
Ўзбекистонда йилқичилик, от спорти, замонавий бешкураш ва полони 2025 йилгача ривожлантириш давлат дастури тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-5211, Қабул қилинган сана 05.08.2021
Чавандозлар мактаблари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-5212, Қабул қилинган сана 05.08.2021
Сурхондарё вилоятида Қорабайир зотли отларни етиштириш ва оммалаштириш ҳамда от спорти турларини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори, №ПҚ-5213, Қабул қилинган сана 05.08.2021
ҚУРОЛЛИ КУЧЛАРНИНГ ЖАНГОВАР ТАЙЁРГАРЛИГИ ВА САЛОҲИЯТИНИ ОШИРИШГА ҚАРАТИЛГАН КОМПЛЕКС ЧОРА-ТАДБИРЛАР АМАЛГА ОШИРИЛАЁТГАНЛИГИ МУНОСАБАТИ БИЛАН ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ФУҚАРОЛАРИНИНГ ҲАРБИЙ ХИЗМАТНИ ЎТАШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДАГИ НИЗОМГА ЎЗГАРТИРИШ ВА ҚЎШИМЧАЛАР КИРИТИШ ТЎҒРИСИДА

О мерах по дальнейшему совершенствованию духовно-просветительской деятельности Национальной гвардии Республики Узбекистан
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-4166, Дата принятия 07.02.2019, Дата вступления в силу 08.02.2019
О дополнительных мерах по совершенствованию системы подготовки кадров в сфере профилактики правонарушений и обеспечения общественной безопасности
Об утверждении Положения о медицинском освидетельствовании в Вооруженных Силах Республики Узбекистан на мирное и военное время
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-4076, Дата принятия 25.12.2018, Дата вступления в силу 26.12.2018
О дополнительных мерах по повышению эффективности обеспечения общественной безопасности
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-4075, Дата принятия 24.12.2018, Дата вступления в силу 25.12.2018
О дополнительных мерах по расширению строительства доступных жилых домов в сельской местности и для отдельных категорий граждан
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-4028, Дата принятия 24.11.2018, Дата вступления в силу 26.11.2018
О дополнительных мерах по упрощению процедур реализации субъектам предпринимательства объектов государственной собственности и прав на земельные участки
Указ Президента Республики Узбекистан, № УП-5552, Дата принятия 11.10.2018, Дата вступления в силу 12.10.2018
О коренном совершенствовании системы повышения духовно-просветительского уровня военнослужащих Вооруженных Сил Республики Узбекистан
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-3898, Дата принятия 04.08.2018, Дата вступления в силу 08.08.2018
О дополнительных мерах по совершенствованию механизмов реализации программ по строительству доступных жилых домов по обновленным типовым проектам в сельской местности и доступных многоквартирных домов в городах на 2018 год
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-3863, Дата принятия 18.07.2018, Дата вступления в силу 20.07.2018
О дополнительных мерах по повышению эффективности обеспечения общественного порядка, профилактики правонарушений и борьбы с преступностью в городе Ташкенте
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-3786, Дата принятия 19.06.2018, Дата вступления в силу 20.06.2018
О внесении изменений и дополнений, а также признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Узбекистан
Указ Президента Республики Узбекистан, №УП-5456, Дата принятия 05.06.2018, Дата вступления в силу 07.06.2018
Об организации деятельности органов государственной таможенной службы Республики Узбекистан
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-3665, Дата принятия 12.04.2018, Дата вступления в силу 13.04.2018
О мерах по коренному совершенствованию системы государственного управления в области физической культуры и спорта
Указ Президента Республики Узбекистан, №УП-5368, Дата принятия 05.03.2018, Дата вступления в силу 06.03.2018
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Узбекистан от 17 февраля 2017 года № УП-4960 «О мерах по дальнейшему совершенствованию социальной защиты пенсионеров Вооруженных Сил Республики Узбекистан»
Указ Президента Республики Узбекистан, №УП-5328, Дата принятия 07.02.2018, Дата вступления в силу 08.02.2018
О мерах по эффективной реализации целевых программ по развитию жилищного строительства в 2018 году
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-3480, Дата принятия 18.01.2018, Дата вступления в силу 18.01.2018
О мерах по гарантированному обеспечению населения и учреждений социальной сферы республики основными видами сельскохозяйственной продукции в зимне-весенний период 2017-2018 годов
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-3345, Дата принятия 20.10.2017, Дата вступления в силу 21.10.2017
О мерах по совершенствованию порядка прохождения службы сотрудниками Национальной гвардии Республики Узбекистан
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-5089, Дата принятия 22.04.2021, Дата вступления в силу 23.04.2021
О мерах по дальнейшему совершенствованию системы подготовки профессиональных кадров в сфере обеспечения общественной безопасности
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-5077, Дата принятия 15.04.2021, Дата вступления в силу 16.04.2021
О мерах по поднятию на качественно новый уровень деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения общественной безопасности и борьбы с преступностью
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-6196, Дата принятия 26.03.2021, Дата вступления в силу 26.03.2021
О дополнительных мерах по дальнейшему развитию коневодства и конного спорта, а также популяризации современного пятиборья и поло
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-5024, Дата принятия 11.03.2021, Дата вступления в силу 12.03.2021
О мерах по поднятию на качественно новый уровень деятельности Главного управления охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-4997, Дата принятия 20.02.2021, Дата вступления в силу 20.02.2021
О Государственной программе развития коневодства, конного спорта, современного пятиборья и поло в Узбекистане до 2025 года
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-5211, Дата принятия 05.08.2021
О мерах по организации деятельности Школ наездников
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-5212, Дата принятия 05.08.2021
О мерах по разведению и популяризации лошадей породы Карабаир и дальнейшему развитию видов конного спорта в Сурхандарьинской области
Постановление Президента Республики Узбекистан, №ПП-5213, Дата принятия 05.08.2021
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ПОЛОЖЕНИЕ О ПОРЯДКЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ВОЕННОЙ СЛУЖБЫ ГРАЖДАНАМИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН В СВЯЗИ С РЕАЛИЗАЦИЕЙ КОМПЛЕКСНЫХ МЕР, НАПРАВЛЕННЫХ НА ПОВЫШЕНИЕ БОЕВОЙ ПОДГОТОВКИ И ПОТЕНЦИАЛА ВООРУЖЕННЫХ СИЛ