Маънавият ва маърифат марказида Миллий гвардия Ҳарбий мусиқа академик лицейи ўқувчилари ҳамда Буюк Британия Уэлс Маликаси Қироллик полки Ҳарбий оркестрининг бош дирижёри подполковник Вайне Ҳопла ва унинг жамоаси ҳамкорлигида "Оҳанглар садоси" номли концерт дастури ўтказилди.
Ҳарбий ҳамкорлик доирасида Буюк Британиянинг Ўзбекистондаги элчихонаси ҳарбий аппарати билан ҳамкорликда Буюк Британия Уэлс маликаси Қироллик полки оркестрининг бош дирижёри подполковник Уэйн Хопла ва унинг жамоаси иштирокида даставвал Миллий гвардия ҳарбий мусиқа лицейи ўқувчилари учун ижодий маҳорат дарси ташкил этилди. Улар қисқа муддатда Миллий гвардия Маънавият ва маърифат марказида "Оҳанглар садоси" номли концерт дастурига тайёргарлик кўришди.
Дирижёрлар ҳарбий мусиқа лицей ўқитувчиси Аброр Нозимов ва Буюк Британия Уэлс маликаси Қироллик полки оркестрининг бош дирижёри подполковник Уэйн Хоплалар бошчилигида хориж ва миллий мусиқаларимиз ўқувчилар томонидан моҳирона ижро этилди.
Ушбу маданий тадбирга тизим ҳарбий хизматчи ва ходимлари, шунингдек меҳрибонлик уйлари тарбияланувчилари ва ҳудуддаги маҳалла ёшлари таклиф этилди. Ижро этилган қизиқарли мусиқий чиқишлар томошабинларга хуш кайфият бағишлади ва уларнинг олқишларига сазовор бўлди.
Албатта меҳмонларнинг ижодий ташрифи ёш оркестр жамоаси учун катта маҳорат мактаби бўлиб хизмат қилади. Шунингдек, мазкур учрашув етишиб чиқаётган ёш мусиқачиларга тантанали тадбирларни ўтказишда амалий тажриба алмашиш имконини берди.

The Center for Spirituality and Enlightenment hosted a concert program "Sounds of Melodies" together with pupils of the Military Music Academic Lyceum of the National Guard and the chief conductor of the Military Band of the Royal Regiment of Great Britain, Lieutenant Colonel K. Colonel Wayne Hopla and his team.
Music unites hearts
on June 11-12 this year, as part of the visit of the Military Band of the Royal Regiment of the Princess of Wales of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Uzbekistan, a joint creative meeting was held at the Center for Spirituality and Enlightenment of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
On June 11, the Military Band of the Princess of Wales Royal Regiment held a master class for pupils of the Military Music Academic Lyceum of the National Guard of the Republic of Uzbekistan. In turn, the lyceum pupils demonstrated their skills in performing popular musical pieces.
The participants of the event had a unique opportunity to get acquainted with new approaches in the field of performing technique and to develop their creative potential.
On June 12, a joint concert of the Military Band of the Royal Regiment of the Princess of Wales and pupils of the Military Music Academic Lyceum of the National Guard was held for children from children's and family homes, pupils of the music lyceum and National Guard employees.