Маънавият ва маърифат марказида Миллий гвардия Ҳарбий мусиқа академик лицейи ўқувчилари ҳамда Буюк Британия Уэлс Маликаси Қироллик полки Ҳарбий оркестрининг бош дирижёри подполковник Вайне Ҳопла ва унинг жамоаси ҳамкорлигида "Оҳанглар садоси" номли концерт дастури ўтказилди.
Ҳарбий ҳамкорлик доирасида Буюк Британиянинг Ўзбекистондаги элчихонаси ҳарбий аппарати билан ҳамкорликда Буюк Британия Уэлс маликаси Қироллик полки оркестрининг бош дирижёри подполковник Уэйн Хопла ва унинг жамоаси иштирокида даставвал Миллий гвардия ҳарбий мусиқа лицейи ўқувчилари учун ижодий маҳорат дарси ташкил этилди. Улар қисқа муддатда Миллий гвардия Маънавият ва маърифат марказида "Оҳанглар садоси" номли концерт дастурига тайёргарлик кўришди.
Дирижёрлар ҳарбий мусиқа лицей ўқитувчиси Аброр Нозимов ва Буюк Британия Уэлс маликаси Қироллик полки оркестрининг бош дирижёри подполковник Уэйн Хоплалар бошчилигида хориж ва миллий мусиқаларимиз ўқувчилар томонидан моҳирона ижро этилди.
Ушбу маданий тадбирга тизим ҳарбий хизматчи ва ходимлари, шунингдек меҳрибонлик уйлари тарбияланувчилари ва ҳудуддаги маҳалла ёшлари таклиф этилди. Ижро этилган қизиқарли мусиқий чиқишлар томошабинларга хуш кайфият бағишлади ва уларнинг олқишларига сазовор бўлди.
Албатта меҳмонларнинг ижодий ташрифи ёш оркестр жамоаси учун катта маҳорат мактаби бўлиб хизмат қилади. Шунингдек, мазкур учрашув етишиб чиқаётган ёш мусиқачиларга тантанали тадбирларни ўтказишда амалий тажриба алмашиш имконини берди.

В Центре духовности и просветительства Национальной гвардии учащиеся Военно-музыкального академического лицея и Военный оркестр Королевского полка принцессы Уэльской Великобритании под управлением главного дирижёра подполковника Вайне Хопла представили совместную концертную программу «Звуки мелодий»
В рамках визита Военного оркестра Королевского полка принцессы Уэльской Соединенного королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республику Узбекистан в Центре духовности и просветительства Национальной гвардии Республики Узбекистан 11-12 июня т.г. состоялась совместная творческая встреча.
11 июня Военный оркестр Королевского полка принцессы Уэльской провел мастер-класс для учащихся Военно-музыкального академического лицея Национальной гвардии Республики Узбекистан. В свою очередь учащиеся лицея продемонстрировали навыки исполнения популярных музыкальных произведений.
Участники мероприятия получили уникальную возможность познакомиться с новыми подходами в области исполнительской техники, развить свой творческий потенциал.
12 июня для воспитанников детских и семейных домов, учащихся музыкального лицея и личного состава Национальной гвардии состоялся совместный концерт Военного оркестра Королевского полка принцессы Уэльской и учащихся Военно-музыкального академического лицея Национальной гвардии Республики Узбекистан.
Музыканты представили концертную программу с различными композициями знаменитых классических произведений.