СПОРТНИНГ РЕГБИ ТУРИ БЎЙИЧА ХАЛҚАРО ЎРТОҚЛИК УЧРАШУВЛАРИ ЯКУНЛАНДИ
Ўзбекистон Республикаси ва Жанубий Корея Республикаси ўртасида ўзаро дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 30 йиллиги муносабати билан пойтахтимиздаги Тошкент давлат транспорт университети стадионида жорий йилнинг 19, 22, 25 октябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари терма жамоалари ва Корея Республикаси ўртасида Регби – 15 ўртоқлик учрашувлари бўлиб ўтди. Унда Корея терма жамоаси регби бўйича Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Миллий гвардия, ва Ички ишлар вазирликлари терма жамоалари билан ўртоқлик учрашувларини ўтказди. Мазкур учрашувлар Қуролли кучларимизнинг куч тузилмалари ҳарбий хизматчилари учун халқаро даражадаги тажриба алмашиш турнири сифатида алоҳида аҳамият касб этди.
Якунда Жанубий Корея Республикаси ҳарбийларидан иборат жамоа биринчи ўринни, Мудофаа вазирлиги ва Миллий гвардия терма жамоалари иккинчи ҳамда учинчи ўринларни қўлга киритишди.

МЕЖДУНАРОДНЫЕ ТОВАРИЩЕСКИЕ МАТЧИ ПО РЕГБИ ЗАВЕРШЕНЫ
По случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Республикой Узбекистан и Республикой Южная Корея состоялись товарищеские матчи по регби-15 между сборными командами Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Республики Корея. 19, 22 И 25 октября с.г. на стадионе Ташкентского государственного транспортного университета. В нем сборная Кореи по регби провела товарищеские матчи со сборными Министерства обороны, Национальной гвардии и Министерства внутренних дел Республики Узбекистан. Эти встречи стали свидетельством укрепления отношений между военнослужащими Узбекистана и Южной Кореи.
В итоге первое место заняла сборная команда военнослужащих Республики Южная Корея, второе и третье места, соответственно, завоевали сборные Министерства обороны и Национальной гвардии.