Наманганда Миллий гвардия ходимлари томонидан ўғирликда гумонланувчи шахс қўлга олинди
Наманган шаҳрида жойлашган “Чорсу” бозорида жамоат тартиби ва фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш учун хизматга жалб қилинган Миллий гвардия ходимларига 29 июль куни соат 16.40 ларда фуқаро А.Ж. мурожаат қилди.
Аёлнинг маълум қилишича, номаълум шахс унинг сумкасини ҳожатхона ёнидаги стол устига қаровсиз ташлаб қўйганлигидан фойдаланиб, унда бўлган пул ва бошқа қимматбаҳо буюмларни ўғирлаб кетганлигини айтган.
Ходимлар томонидан видеокузатув камералари орқали ҳуқуқбузар тезда аниқланиб, бозор ҳудудидан чиқиб кетишига йўл қўймасдан ўз вақтида қўлга олинди.
Олиб борилган дастлабки суриштирув давомида ушбу ҳуқуқбузар Минбулоқ туманида яшовчи 39 ёшли фуқаро M.M. эканлиги аниқланди. Ҳолат юзасидан ички ишлар ходимлари томонидан суриштирув ишлари давом эттирилмоқда.Наманганда Миллий гвардия ходимлари томонидан ўғирликда гумонланувчи шахс қўлга олинди

В Намангане сотрудники Национальной гвардии по горячим следам задержали подозреваемую в краже
В г. Намангане 29 июля в 16.40 часов к сотрудникам Управления Национальной гвардии по Наманганской области, несшим службу по обеспечению общественного порядка и безопасности граждан на рынке «Чорсу» обратилась посетительница рынка. А. Ж. сообщила, что неизвестный воспользовался тем, что она оставила без присмотра сумку на столике возле туалета. Когда вернулась, обнаружила, что из сумки пропали деньги и другие ценные вещи.
Сотрудники Национальной гвардии по записям камер наружного видеонаблюдения установили, как выглядит злоумышленница, и приняли меры к задержанию подозреваемой.
Задержанная, жительница Минбулакского района 39-летняя М. М., в установленном порядке была передана сотрудникам органов внутренних дел для принятия законных мер.