ЯНГИ ЙИЛ – ЯНГИ УЙ – ЯНГИ ҲАЁТ
Мамлакатимизда ҳарбий хизматчилар ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий ҳимоя қилишни кучайтириш йўлида амалга оширилаётган ислоҳотлар кун сайин ўз натижасини кўрсатмоқда. Янги 2021 йилнинг илк кунлари ҳам сўзимиз далилидир. 7 январь куни Наманган вилояти бўйича Миллий гвардия бошқармаси ҳарбий хизматчилари учун шодиёна бўлди десак муболаға бўлмайди. Сабаби, Миллий гвардия сафларида сидқидилдан хизмат қилиб келаётган 30 нафар ҳарбий хизматчиларга янги замонавий меъморий услубда қурилган 5 қаватли уйларнинг хонадон калитларини тантанали равишда топшириш маросими бўлиб ўтди.
Тантанали тадбирда Наманган вилоят ҳокими, Миллий гвардия қўмондонлиги, шарқий ҳарбий округ қўмондони, шаҳар ҳокимияти, давлат ва жамоат ташкилотлари вакиллари, шунингдек ҳарбий хизматчилар ҳамда уларнинг оила аъзолари иштирок этдилар.
Тадбир давомида давлатимиз томонидан Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари, уларнинг оилалари учун муносиб шароитлар яратишга катта эътибор берилаётганлиги таъкидланиб, хизмат бурчини садоқат ила сидқидилдан бажариб келаётган ҳарбий хизматчи ва ходимларига миннатдорчилик сўзлари изҳор этилиб, янги уйлар билан муборакбод этилди.
Нуроний отахону-онахонларимиз хонадон эгаларига ушбу кичик Ватан аталмиш гўшаларда тўй томошалар қилиб, яхши кунларини ўтказишларини тилаб дуо қилдилар.
Хулоса ўрнида шуни таъкидлашимиз керакки, имтиёзли равишда кўп йиллик ипотека кредити асосида тақдим этилган ушбу уйлар ёш ҳарбий хизматчиларнинг маиший шароитларини яхшилашда, оилавий тотувликни сақлашида давлатимиз томонидан қўллаб-қувватлаётганининг ёрқин намунасидир.

НОВЫЙ ГОД – НОВЫЙ ДОМ – НОВАЯ ЖИЗНЬ
В нашей стране особое внимание уделяется вопросам усиления социальной защиты военнослужащих и членов их семей.
Первые дни наступившего 2021 года стали особенно радостными для военнослужащих Управления Национальной гвардии по Наманганской области. Для улучшения жилищных условий гвардейцев здесь возведены многоэтажные дома, ключи от квартир которых 7 января были вручены их хозяевам.
30 военнослужащих Национальной гвардии, добросовестно выполняющие свои обязанности, стали счастливыми обладателями новых квартир в современных пятиэтажных домах. На состоявшейся по этому поводу торжественной церемонии присутствовали хоким Наманганской области, представители командований Национальной гвардии, Восточного военного округа, городского хокимията, государственных и общественных организаций, а также военнослужащие и члены их семей.
Было отмечено, что государство уделяет большое внимание созданию достойных условий для семей военнослужащих. Представители старшего поколения пожелали хозяевам квартир мирной и благополучной жизни, семейного согласия