“Тинчлик ва хавфсизликни таъминлашда хотин-қизларнинг ўрни” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Самарқандда Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси хотин-қизлар жамоатчилик кенгаши аъзолари иштирокида “Тинчлик ва хавфсизликни таъминлашда хотин-қизларнинг ўрни” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Миллий Гвардия ҳамда қўриқлаш хизмати сафларида хизмат қилаётган хотин-қизлар иштирок этган учрашувда бугунги кунда ҳарбий хизматчи ва ходималарнинг самарали фаолият олиб боришлари учун уларга яратиб берилаётган имкониятлар хусусида сўз юритилди. Шу ўринда ходималарни қийнаб келаётган муаммолар ва уларнинг ечими ўрганилди. Ҳарбий хизматчи ва ходималарнинг оила аъзолари ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш мақсадида сайёр тиббий кўрик ҳам ташкил этилди.
Самарқанднинг тарихий обидаларига уюштирилган кичик саёҳат эса иштирокчиларни яна бир бор қадимий ва бетакрор тарихимиз билан яқиндан таништиришга хизмат қилди.

Организован "круглый стол" на тему «Роль женщин в обеспечении мира и безопасности».
В Самарканде с участием членов Женского общественного совета Национальной гвардии Республики Узбекистан организован "круглый стол" на тему «Роль женщин в обеспечении мира и безопасности».
На мероприятии присутствовали женщины, служащие в рядах Национальной гвардии и управления “Охрана”, и обсуждались возможности, созданные для военнослужащих и сотрудников для эффективного осуществления своей деятельности. В частности, были изучены проблемы, которые беспокоят сотрудников, и пути их решения. В целях пропаганды здорового образа жизни среди членов семей военнослужащих и сотрудников также был организован выездной медосмотр.
Небольшая поездка по историческим памятникам Самарканда послужила тому, чтобы повторно познакомить участников конференции с нашей древней историей.