Мамлакатимиз бўйлаб пиротехника воситаларининг ноқонуний айланмасини олдини олишга қаратилган ҳамкорликдаги рейд тадбирлари давом этмоқда
Миллий гвардия, Давлат хавфсизлик хизмати, Ички ишлар ва Божхона қўмитаси ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор-профилактик тадбирлар давомида 30 ноябрь куни Тошкент шаҳрининг Миробод туманида фуқаро Р.М. да умумий қиймати 600 миллион сўмлик сертификатсиз тамаки маҳсулотлари аниқланиб, мусодара қилинди.
Шунингдек, 1 декабрь куни Юнусобод туманида Миллий гвардия, Давлат хавфсизлик хизмати, Ички ишлар ва Божхона қўмитаси ходимлари томонидан ҳамкорликда ўтказилган тезкор-профилактик тадбирлар давомида фуқаро А. Х. нинг автомашинасида 108 дона, хонадонида эса 1490 дона пиротехника воситалари аниқланиб, мусодара қилинди. Ноқонуний муомалада бўлган пиротехника воситаларининг умумий суммаси 303 млн. сўмни ташкил этди.

По всей республике продолжаются совместные рейды, направленные на пресечение незаконного оборота средств пиротехники
В ходе оперативно-профилактических мероприятий, проведенных органами Национальной гвардии, СГБ, внутренних дел и таможенного комитета, 30 ноября в Мирабадском районе Ташкента у гражданина Р. М. было обнаружено и изъято несертифицированной табачной продукции на 600 миллионов сумов.
Кроме того, 1 декабря также при проведении совместных оперативно-профилактических мероприятий органами Национальной гвардии, СГБ, внутренних дел и таможенного комитета в Юнусабадском районе в автомобиле гражданина А. Х. было обнаружено и изъято 108 штук пиротехнических изделий. Помимо этого, в доме А. Х. было обнаружено и изъято еще 1490 штук пиротехнических изделий. Общая сумма изъятой их незаконного оборота пиротехники составила 303 миллиона сумов.