Спортчиларни тайёрлаш ва селекция қилиш чора- тадбирлари бўйича Миллий гвардия қўмондони раислигида йиғилиш ўтказилди
Давлатимиз раҳбари томонидан, жорий йилнинг 23 май куни, спортни оммалаштириш ва иқтидорли спортчиларни тайёрлаш чора-тадбирлари бўйича ўтказилган видеоселектор йиғилишида аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Мазкур вазифалар юзасидан Миллий гвардия қўмондони раислигида тезкор йиғилиш ўтказилиб, унда қўмондон ўринбосарлари,Тошкент шаҳар “Ёш гвардиячилар” ҳамда Наманган “Ёш гвардиячилар” болалар ва ўсмирлар спорт мактаби (БЎСМ) директорлари, Камондан отиш федерацияси раҳбарияти ва мураббийлари, шунингдек соҳага оид мутасадди раҳбарлар иштирок этишди.
Видеоселектор йиғилиши давомида тизимда амалга оширилаётган ишлар ҳамда истиқболли режалар муҳокама қилинди. Шунингдек, спортчиларни тайёрлаш ва селекция қилиш бўйича жорий қилининадиган янги тизимнинг мазмун моҳияти тушунтирилиб, тегишлилигича топшириқлар берилди.

Под председательством командующего Национальной гвардией состоялось совещание по мерам отбора и подготовки высококлассных спортсменов
На видеоселекторном совещании, состоявшемся 23 мая текущего года, глава государства поставил конкретные задачи по мерам по популяризации спорта, выявлению талантливой молодежи, отбору и подготовке высококлассных спортсменов.
Под председательством командующего Национальной гвардией в режиме видеоконференцсвязи с участием руководителей высшего звена, директоров детско-юношеских спортивных школ «Ёш гвардиячилар» г. Ташкента и г. Намангана и школы конного спорта, ответственных представителей и наставников, тренеров федерации по стрельбе из лука обсуждена проводимая в данном направлении работа и определены планы на ближайшую перспективу.
Также разъяснено содержание новой системы подготовки и отбора спортсменов, перед ответственными лицами поставлены конкретные задачи.