Миллий гвардия қўмондони генерал-майор Р.Жураев, туман ҳокими, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари вакиллари ҳамда ёшлар етакчиси уруш фахрийси Нина Антоновна Ананева истиқомат қиладиган “Иттифоқ” маҳалласига ташриф буюришди.
89 ёшни қаршилаган онахон Россияда туғилиб ўсган. Уруш бошланганда у саккиз ёшда эди. Аммо шунга қарамасдан Нина катталар билан тенг ишлади ва ғалабага ўз ҳиссасини қўшди.
Давлатимиз раҳбарининг йўллаган байрам табригини, бир марталик пул мукофоти ҳамда совға-саломларни қабул қилиб, Нина Антоновна кўз ёшларини тия олмади. У давлатимиз раҳбарига, Миллий гвардия қўмондони билан бирга келган меҳмонларга эътибор, ғамхўрлик ва ҳурмат учун самимий миннатдорлик билдирди.

В махалле Иттифок, куда затем направились командующий Национальной гвардией генерал-майор и хоким района, прокурор и представители органов местного самоуправления граждан и лидер молодежи, проживает
Нина Антоновна Ананева. Она родилась и выросла в России. Когда началась война, она была восьмилетним ребенком. Но даже в столь юном возрасте Нина трудилась наравне со взрослыми, приближая победу.
Принимая поздравление Президента, которое зачитывал командующий Национальной гвардией, единовременное денежное вознаграждение, а также подарки, Нина Антоновна не могла сдержать слез. Она от всего сердца благодарила Главу государства, гостей, которые пришли с командующим гвардией, за внимание, заботу, уважение, которыми окружила ветерана ее вторая Родина - Узбекистан.