Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари Чорсу бозорида ўғриликда гумонланувчи шахсни қўлга олишди
10 август куни Чорсу бозорида хатти-ҳаракатлари шубҳали бўлган, кепка ва қора тиббий ниқоб кийган фуқаро ҳудудда хизмат олиб бораётган Миллий гвардия Тошкент шаҳри бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчиларининг эътиборини тортади. Мазкур фуқаро қўлга олиниб, шахси текширилганда, у томонидан бозор ҳудудида уяли телефон аппаратини ўғирлаганлиги ҳолати кузатув камераларига муҳрланганлиги аниқланди.
Қўлга олинган 45 ёшли А. Д.нинг муқаддам Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 169-моддаси ("Ўғрилик") бўйича судланганлиги маълум бўлди. Шахсий текширув вақтида А. Д.дан унга тегишли бўлмаган иккита сим-карта ва флешка топилиб, холислар иштирокида олиб қўйилди.

В Ташкенте сотрудники Национальной гвардии задержали на рынке «Чорсу» подозреваемого в серии краж
10 августа сотрудники Управления Национальной гвардии по г. Ташкенту, обеспечивающие общественный порядок и безопасность граждан на рынке «Чорсу» в Шайхантахурском районе столицы, заметили мужчину в кепке и черной медицинской маске, чье поведение вызывало подозрение. Ранее, 27 июля один из работников рынка заявлял о пропаже сотового телефона, оставленного на прилавке. Потерпевший вспомнил, что в тот момент у прилавка стоял мужчина в кепке и черной медицинской маске.
Задержанного доставили в отдел внутренних дел, где его личность была установлена как 45-летнего А. Д., ранее судимого по статье 169 («Кража») Уголовного кодекса Республики Узбекистан. При личном досмотре у А. Д. обнаружили и изъяли две сим-карты, ему не принадлежащие, и флэшка.