Аҳоли муаммоларини аниқлаш ва уларни бартараф этиш ҳамда криминоген вазият барқарорлигини таъминлаш юзасидан Миллий гвардия қўмондони Р.Джураев бошчилигидаги идоралараро ишчи гуруҳ Бухоро вилоятидаги ўрганиш ишларини давом эттирмоқда
Ўрганишлар давомида вилоят аҳолисининг электр энергияси, газ ҳамда ичимлик суви билан таъминланиш аҳволи ва фуқароларнинг ушбу тизимдан розилиги, истеъмол бозорларидаги нарх-наво барқарорлиги, ҳудуддаги ижтимоий-иқтисодий жиҳатдан оғир маҳаллаларда бешлик (сектор раҳбарлари, маҳалла раислари, маҳалладаги ҳоким ёрдамчилари, ёшлар етакчилари ва хотин-қизлар фаоллари) томонидан фуқароларни қабул қилиш ва уларнинг муаммоларини ҳал этиш амалиётига оид масалаларга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Ёшлар сиёсатига оид масалалар эса Миллий гвардия қўмондонининг ҳар доимгидек асосий эътиборида бўлиб мактабларда ўқувчилар учун яратилган шароитлар, уларни ҳарбий ватанпарварлик руҳида тарбиялашга қаратилган чора-тадбирлар, ҳар бир ўқувчини иқтидорини юзага чиқариш ва касбга йўналтириш масалалари, ёшларни оммавий спортга жалб қилиш ва қизиқишларини инобатга олган ҳолда спорт тўгараклари ташкил қилган ҳолда бўш вақтларини мазмунли ўтказишларига қаратилган ишлар, жумладан ушбу йўналишлардаги мавжуд муаммолар ўрганилди.
Шунингдек, аҳолини ташвишга солаётган долзарб кундалик ижтимоий-маиший муаммоларни ҳал этишда секторлар фаолиятининг самарадорлиги, ишсизлик ва камбағалликни қисқартириш, оилавий тадбиркорлик, ёшлар ва аёлларнинг ташаббускор лойиҳаларига кўмаклашиш чоралари кўрилмоқда.
Тадбир давомида аниқланган камчилик ва муаммолар ҳамда уларни тезкор ечими юзасидан ишчи гуруҳ таркибидаги мутасадди раҳбарларга аниқ вазифалар ва уларнинг ижро муддатлари белгилаб берилди.

To identify and eliminate the problems of the population and ensure the stability of the criminogenic situation, the interdepartmental working group headed by the commander of the National Guard R. Djuraev continues its study work in the Bukhara region.
During the studies, special attention is paid to the situation of electricity, gas and drinking water supply of the population of the region, the stability of prices in consumer markets, the adoption of citizens by the five (sector leaders, neighborhood chairmen, neighborhood governor assistants, youth leaders and women activists) in socially-economically difficult neighborhoods in the region and the practice of solving their problems.
And issues related to youth policy were, as always, the main focus of the commander of the National Guard. In particular, special attention was paid to the conditions created for students in schools, measures aimed at educating them in the spirit of military patriotism, issues of generating the talent of each student and directing them to the profession. In particular, special attention was paid to the conditions created for students in schools, measures aimed at educating them in the spirit of military patriotism, issues of generating the talent of each student and directing them to the profession. Also, work aimed at attracting young people to mass sports and their meaningful leisure time through the organization of sports clubs, taking into account their interests, the existing problems in these areas were also studied.
Also, measures are being taken to solve urgent everyday socio-household problems of concern to the population, to reduce the efficiency of sector activities, unemployment and poverty, to promote family entrepreneurship, projects of young people and women.
During the event, specific tasks and deadlines for their execution were assigned to responsible leaders within the Working Group on identified shortcomings and problems, as well as their operational solution.