Фуқароларга тан жароҳати етказган шахс қўлга олиниб, Ички ишлар органларига топширилди
Сирдарё вилояти “Қўриқлаш” бошқармаси Мониторинг марказига Сайхунобод тумани “Турон” маҳалласидаги хонадонларнинг биридан “ташвиш” хабари келиб тушган.
Воқеа жойига зудлик билан туман “Қўриқлаш” бўлими ходимлари етиб борган.
Ходимлар хонадонга кирган вақтда пичоқ билан жароҳатланган икки аёл ва қўлида ошхона пичоғи ушлаган эркак бўлган.
Фуқаро тезкорлик билан қуролсизлантирилиб, ҳибсга олинган ва тез ёрдам келгунга қадар аёлларга биринчи тиббий ёрдам кўрсатилган. Шундан сўнг, ҳолат юзасидан Сайхунобод тумани ИИБга хабар берилган.
Дастлабки суриштирув ишларида ҳуқуқбузар 35 ёшли Ш.Ё., жабрланувчилар: фуқаро Ш.Ё билан шаръий никоҳда бўлган 33 ёшли Б.М. ва унинг таниши 34 ёшли Х.Н эканлиги аниқланган.

Мужчину, нанесшего ножевые ранения женщинам, задержали и передали в органы внутренних дел
В Центр мониторинга Управления «Охрана» Сырдарьинской области поступил тревожный сигнал из квартиры, расположенной в доме по ул. Тинчлик махаллинского схода граждан «Турон» в Сайхунабадском районе. На место происшествия незамедлительно прибыла группа быстрого реагирования отдела «Охрана» Сайхунабадского района.
В квартире сотрудники увидели двух женщин с ножевыми ранениями и мужчину с ножом в руках. Мужчину обезоружили и задержали. Женщинам до приезда «скорой помощи» оказали первую помощь. О произошедшем сотрудники отдела «Охрана» сообщили в отдел внутренних дел Сайхунабадского района.
В отделе внутренних дел, куда доставили задержанного, была установлена его личность. Им оказался житель МСГ «Синтоб» 35-летний Ш. Ё. Также выяснилось, что одна из потерпевших – 33-летняя Б. М. является женой задержанного, а 34-летняя К. Н. – ее подруга.