Жамоат тартибини сақлаш ва фуқароларнинг хавсизлигини таъминлаш юзасидан йиғилиш бўлиб ўтди
Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари генерал-майор Б.Абдуллаев, Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўмондони ўринбосари полковник А.Сормонқуловлар раислигида йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда ДХХ, ИИВ, Миллий гвардия, Фавқулодда вазиятлар бошқармаларининг раҳбар ходимлари иштирок этди.
Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудида жамоат тартибини сақлаш, фуқароларнинг хавфсизлигини таъминлаш, аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш бўйича мутасадди раҳбарларга топшириқлар берилди.

Состоялся "круглый стол" на тему обеспечения общественного порядка и безопасности граждан
В Министерстве внутренних дел Республики Каракалпакстан состоялось совещание под председательством заместителя Министра внутренних дел Республики Узбекистан генерал-майора Б. Абдуллаева и заместителя командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан полковника А. Сармонкулова.
В совещании приняли участие должностные лица Национальной гвардии, МВД, СГБ, и Министерства по чрезвычайным ситуациям.
В ходе совещания перед ответственными лицами поставлены задачи по поддержанию общественного порядка, обеспечению безопасности граждан, укреплению здоровья населения на территории Республики Каракалпакстан.