Миллий гвардия органлари шахсий таркибининг қонунчилик ва хизмат интизомига қатъий риоя қилиши масаласида йиғилиш ўтказилди
Миллий гвардия Марказий девонида қўмондон ўринбосари полковник С. Мамаюсупов раислигида шахсий таркибнинг қонунчилик ва хизмат интизомига қатъий риоя қилиши масаласида видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Мазкур йиғилишда Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий суди раиси О. Джумаев, Ҳарбий прокурорнинг биринчи ўринбосари адлия полковниги О. Холбоев ҳамда асосий ҳисоботлар билан Миллий гвардия Тарбиявий ва Мафкуравий ишлар бошқармаси бошлиғи З. Алимов иштирок этди.
Конструктив-танқидий руҳда ўтган йиғилишда ҳарбий хизматчи ва ҳодимлар томонидан содир этилган ҳуқуқбузарлик ҳолатлари ҳамда уларнинг келиб чиқиш сабаблари кўриб чиқилди. Шунингдек, йиғилиш сўнгида, раҳбарлар ва масъул шахслар зиммасига шахсий таркиб билан олиб борилаётган тарбиявий ишлар самарадорлигини ошириш, ҳарбий хизматчи ва ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзоларининг ижтимоий ҳимояси бўйича чора-тадбирларни кучайтириш вазифаси юклатилди.

Состоялось совещание по соблюдению законности и служебной дисциплины среди личного состава органов Национальной гвардии
В Центральном аппарате Национальной гвардии под председательством заместителя командующего Национальной гвардией полковника С. Мамаюсупова состоялось видеоселекторное совещание на тему, посвященную соблюдению законности и дисциплины среди личного состава органов Национальной гвардии.
В работе совещания приняли участие и выступили с докладами председатель Военного суда Республики Узбекистан О. Джумаев, первый заместитель военного прокурора Республики Узбекистан полковник юстиции О. Холбоев. С основным докладом по состоянию соблюдения служебной дисциплины личным составом органов внутренних дел выступил начальник Управления по воспитательной и идеологической работе Национальной гвардии полковник З. Алимов.
На совещании, проходившем в духе конструктивной критики, были рассмотрены факты нарушений со стороны военнослужащих и сотрудников, проанализированы причины и обстоятельства, способствовавшие его совершению. Перед руководителями и ответственными лицами поставлены конкретные задачи по повышению эффективности воспитательной работы с личным составом, усилению мер по социальной поддержке военнослужащих, сотрудников и членов их семей.