Миллий гвардия томонидан ташкил этилган фестиваль Янги Ўзбекистоннинг минглаб ёшларини бирлаштирди
Пойтахтимизнинг Олмазор туманидаги “Ёш гвардиячилар” Болалар ва ўсмирлар спорт мактабида “Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!” шиори остида 30 июнь – Ёшлар кунига бағишланган фестиваль бўлиб ўтди.
Етти ёшдан 18 ёшгача бўлган минглаб болаларни жамлаган тадбирдан кўзланган асосий мақсад ёш авлодни ҳарбий-ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, ёшларни спортга кенг жалб этишдан иборат.
Ёш спортчилар – “Ёш гвардиячилар” мактаби ўқувчилари ўз муваффақиятларини намойиш этди. Кўплаб томошабинлар томонидан велоспортчилар, футболчилар, баскетболчилар, тхеквондочилар ва гимнастикачилар олқишланди. Ўсмирлар бўлса ўзбек жанг санъати жамоалари ва якка кураш бўйича “Турон” жамоаларидаги тенгдошларининг чиқишларини завқ билан томоша қилишди.
Қўл жанги техникасини маҳорат билан кўрсатган Жамоат хавфсизлиги университети курсантлари ва фахрий қоровулнинг ёш ҳарбийлари чиройли либосда, мусиқа садолари остида ёшларнинг қалбини забт этишди. Ҳарбий оркестр томошабинлар трибуналар олдидан тантанали маршда ўтиб, сўнгра қуроллар билан машқ қилиш техникасини намойиш этишди.
Шунингдек, кинологларнинг хизмат итлари билан чиқишлари ҳеч кимни бефарқ қолдирмади.
Миллий гвардия Маънавият ва маърифат маркази қошидаги ашула ва рақс ансамбли санъаткорларининг чиқишлари ҳам байрамона кайфият бағишлади. Ҳарбий оркестр ижросидаги мусиқий композитциялар эса фестивалга ўзгача шукуҳ бағишлади.

Фестиваль, организованный Национальной гвардией, объединил тысячу представителей молодежи Нового Узбекистана
В Алмазарском районе г. Ташкента в детско-юношеской спортивной школе «Ёш гвардиячилар» в рамках «Месяца молодежи» под девизом «Молодежь Нового Узбекистана, объединяйся!» прошел Фестиваль молодежи, посвященный 30 июня – Дню молодежи.
Основная цель мероприятия, собравшего в числе участников и зрителей тысячи ребят в возрасте от семи до 18 лет, заключалась в военно-патриотическом воспитании подрастающего поколения и привлечение молодежи к спорту.
Юные спортсмены – учащиеся школы «Ёш гвардиячилар» продемонстрировали свои успехи. Многочисленные зрители аплодировали велосипедистам, футболистам, баскетболистам, тхэквондистам и гимнастам. Восторженно наблюдали ребята за выступлениями своих сверстников из групп узбекских боевых искусств, индивидуальной борьбы «Туран».
Сердца молодежи покорили курсанты Университета общественной безопасности, которые показали мастерское владение приемами рукопашного боя, а юноши взвода Почетного караула в красивой парадной форме под музыку в исполнении Военного оркестра торжественным маршем прошлись перед трибунами и затем показали строевые приемы с оружием.
Никого не оставили равнодушными выступления кинологов со служебными собаками.
Праздничную атмосферу создавали и выступления артистов Ансамбля песни и танца Центра духовности и просветительства Национальной гвардии. А музыкальные композиции, исполненные военным оркестром, придали фестивалю особую торжественность.
В рамках фестиваля были организованы состязания по стрельбе из лука, перетягиванию каната и поднятию тяжестей.