Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони буйруғига асосан бир гуруҳ ҳарбий хизматчи ва ходимларга навбатдаги ҳарбий ва махсус унвонлар берилди.
Шу муносабат билан Миллий гвардия Марказий девонида тантанали тадбир ташкил этилди. Унда қўмондоннинг биринчи ўринбосари полковник И.Ибрагимов, қўмондон ўринбосарлари полковник С.Мамаюсупов, полковник А.Сормонкуловлар иштирок этиб, шахсий таркибни юртимиз тинчлиги ва халқимиз осойишталигини таъминлаш йўлида ўзининг фидокорона хизматлари билан муносиб ҳисса қўшиб келаётганлигини эътироф этиб, навбатдаги унвон олган ҳарбий хизматчиларни табриклади.
Миллий гвардия тизимида хизмат қилаётган ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг 98 нафарига навбатдаги "подполковник", “майор”, “капитан”, “III даражали сержант” ҳарбий ва махсус унвонлари топширилди.

Присвоены очередные воинские и специальные звания
Приказом командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан группе военнослужащих и сотрудников присвоены очередные воинские и специальные звания.
В связи с этим в Центральном аппарате Национальной гвардии состоялось торжественное мероприятие. В нем приняли участие первый заместитель командующего полковник И. Ибрагимов, заместители командующего полковники С. Мамаюсупов и А. Сормонкулов, которые поздравили военнослужащих и сотрудников, получивших очередное звание, и отметили их вклад в дело обеспечения мира и спокойствия в стране, безопасность граждан.
98 военнослужащим и сотрудникам, проходящим службу в органах Национальной гвардии, присвоены следующие воинские и специальные звания: подполковник, майор, капитан, сержант III степени.