АСКАРЛАРНИНГ ТАНТАНАЛИ КУЗАТУВ МАРОСИМИ БЎЛИБ ЎТМОҚДА
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисмларида муддатли ҳарбий хизматни ўтаб бўлган аскарларни тантанали кузатиш маросимлари ўтказилмоқда. Ана шундай тадбирлардан бирида Миллий гвардия қўмондони генерал-майор Р.Джураев, Қонунчилик палатаси Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси раиси Э.Салихов, Ўзбекистон Республикаси Бош прокурорининг ўринбосари – Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокурори генерал-майор Ш.Узаков, Чирчиқ шаҳри ҳокими С.Юсупов ва сектор раҳбарлари қатнашдилар.
Маросимда Миллий гвардия қўмондони сўзга чиқиб, тизимда хизмат қилган муддатли ҳарбий хизматчилар бир йил давомида тажрибали офицер ва сержантлардан ҳарбий ҳаёт сирларини ўрганганини таъкидлаб, намунали хизмат ўтаган аскарларга тавсиянома ва ташаккурномаларни тантанали тарзда топширди.
Шунингдек, тадбир иштирокчилари муддатли ҳарбий хизматчиларга эгаллаган билим ва кўникмаларини келгусида Ватанимиз равнақи йўлида сафарбар қилишларига ишонч билдириб, оқ йўл тиладилар.

FAREWELL CEREMONY OF SOLDIERS WHO HAVE SERVED COMPULSORY MILITARY SERVICE
These days, the farewell ceremonies of soldiers who have served compulsory military service in the military units of the National guard of the Republic of Uzbekistan are taking place. One of these events was attended by the Commander of the National guard Major General R. Djurayev, Chairman of the Defense and Security Committee of the Legislative Chamber E. Salikhov, Deputy Prosecutor General of the Republic of Uzbekistan - Military Prosecutor of the Republic of Uzbekistan Major General Sh. Uzakov, mayor of Chirchik S. Yusupov and sector leaders.
Speaking at the ceremony, the commander of the National guard emphasized that the soldiers who served in the system during the year, learned the secrets of military life from experienced officers and sergeants, and solemnly handed letters of recommendation and gratitude to the soldiers who served in an exemplary manner.
At the same time, the participants of the event also expressed confidence that the conscripts will use their knowledge and skills for the further development of our country, and wished them a safe journey.