Хизмат автотранспортларининг куз-қиш мавсумига тайёргарлиги текширилди
Миллий гвардия марказий девони томонидан қурол-яроғ ва техниканинг куз-қиш мавсумига ўтиш бўйича комплекс чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Бугун Тошкент шаҳар ИИББ, Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ва Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси ходимлари куз-қишки мавсумида транспорт воситаларидан фойдаланишга ўтиш бўйича комплекс чора-тадбирлар доирасида ҳайдовчилар ва ҳарбий хизматчилар билан профилактик суҳбатлар ўтказди.
Тадбир иштирокчилари эътиборига Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022-йил 12-апрелдаги “Йўл ҳаракати қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”ги қарори қоидалари етказилиб, Йўл ҳаракати қоидаларига киритилган ўзгартиш ва қўшимчалар тушунтирилди. Шунингдек, ҳарбий хизматчилар ва ҳайдовчиларга куз-қиш мавсумида автотранспорт воситаларини бошқаришнинг ўзига хос хусусиятлари бўйича кўрсатмалар берилди.
Комплекс чора-тадбирлар доирасида автотранспортнинг ҳолати техник кўрикдан ўтказилиб, барча зарур жиҳозлар, биринчи тиббий ёрдам қутиси ва бошқа жиҳозларнинг тўлиқлиги текширилди.

Проверена готовность служебного автотранспорта к осенне-зимнему периоду
В Центральном аппарате Национальной гвардии проводятся комплексные мероприятия по переходу на осенне-зимний период эксплуатации вооружения и техники.
Сегодня в рамках комплексных мероприятий по переходу на эксплуатацию вооружения и автотехники с водителями и военнослужащими провели профилактические беседы сотрудники Управления по чрезвычайным ситуациям и Управления безопасности дорожного движения ГУВД г. Ташкента.
До сведения участников мероприятия доведены положения Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12.04.2022 г. «Об утверждении правил дорожного движения», разъяснены изменения и дополнения, внесенные в Правила дорожного движения, даны ответы на вопросы. Кроме того, военнослужащие и водители были проинструктированы об особенностях эксплуатации и управления автотранспортом в осенне-зимний период.
Внимание участников обращено на эксплуатационные материалы и правила их применения, меры безопасности при прогреве двигателя и при обращении с охлаждающими жидкостями.
В рамках комплексных мероприятий проводится технический осмотр состояния автотехники, проверена укомплектованность всеми необходимыми инвентарем, медицинской аптечкой и иными средствами.