Тошкент шаҳридаги темир йўл вокзалида террорчилик гуруҳларида иштирок этгани учун ўз ватанида қидирувда бўлган қўшни республика фуқароси қўлга олинди
22 февраль куни соат тахминан 1.50 ларда Миллий гвардия Тошкент шаҳри бўйича бошқармаси ва ички ишлар органлари ходимлари Тошкент-Жанубий темир йўл вокзали ҳудудида ўз ватанида қидирувда бўлган Қирғизистон фуқароси Г.Д. ни қўлга олишди.
Қирғизистон ҳуқуқ-тартибот идоралари Г.Д. ни террорчилик гуруҳлари фаолиятига алоқадорлиги учун халқаро қидирувга берган. Фуқаро тезкор қидирув масъул ходимларига топширилган.

В столице на вокзале задержана гражданка соседней республики, разыскиваемая на родине за участие в террористических группировках
22 февраля около 1.50 часов сотрудники Управления Национальной гвардии по г. Ташкенту и органов внутренних дел на территории, прилегающей к железнодорожному вокзалу «Ташкент – Южный», задержали гражданку Кыргызстана Г. Д., которая разыскивалась у себя на родине. Правоохранительные органы Кыргызстана объявили Г. Д. в международный розыск в связи с причастностью к деятельности террористических группировок.