Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси делегациясининг Туркия жандармериясига ташрифи якунлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони генерал-майор Р. Джураев бошчилигидаги делегациянинг Туркия давлатига ташрифи амалга оширилди.
Делегация Туркия жандармериясининг Бош қўмондони армия генерали Али Чардакчи томонидан кутиб олинди.
Ташриф давомида иккитомонлама ўзаро музокаралар ўтказилиб, унда, Миллий гвардиянинг Туркия жандармерияси билан бугунги кундаги ҳамкорлиги мухокама қилиниб 2025 йилга мўлжалланган истиқболли йўналишлар белгилаб олинди.
Шу билан биргаликда, ташриф давомида Жандармерия Бош қўмондонлиги, Жандармерия ва соҳил хавфсизлиги Академияси,  Тиббий-симуляцион таълим Маркази,  Махсус вазифаларни бажарувчи бригада ҳамда Истанбул шаҳар “112” маркази фаолиятлари билан яқиндан танишилди.

О результатах визита делегации Национальной гвардии Республики Узбекистан в жандармерию Турции
Делегация Национальной гвардии Республики Узбекистан во главе с командующим генерал-майором Р. Джураевым с официальным визитом посетила Турцию.
Встречал делегацию Национальной гвардии Узбекистана Главнокомандующий жандармерией Турции генерал армии Али Чардакчи.
В ходе визита состоялись двусторонние переговоры, на которых обсуждались вопросы текущего сотрудничества Национальной гвардии Узбекистана и жандармерии Турции, были определены перспективные направления на 2025 год.
Вместе с тем, в рамках визита делегация ознакомилась с деятельностью Главного командования жандармерии, Академии жандармерии и береговой охраны, Центра медицинской симуляционной подготовки, Бригады специального назначения, а также Стамбульского городского центра «112».