Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси делегациясининг Туркия жандармериясига ташрифи якунлари тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони генерал-майор Р. Джураев бошчилигидаги делегациянинг Туркия давлатига ташрифи амалга оширилди.
Делегация Туркия жандармериясининг Бош қўмондони армия генерали Али Чардакчи томонидан кутиб олинди.
Ташриф давомида иккитомонлама ўзаро музокаралар ўтказилиб, унда, Миллий гвардиянинг Туркия жандармерияси билан бугунги кундаги ҳамкорлиги мухокама қилиниб 2025 йилга мўлжалланган истиқболли йўналишлар белгилаб олинди.
Шу билан биргаликда, ташриф давомида Жандармерия Бош қўмондонлиги, Жандармерия ва соҳил хавфсизлиги Академияси,  Тиббий-симуляцион таълим Маркази,  Махсус вазифаларни бажарувчи бригада ҳамда Истанбул шаҳар “112” маркази фаолиятлари билан яқиндан танишилди.

On the results of the visit of the delegation of the National Guard of the Republic of Uzbekistan to the Turkish
The delegation headed by the commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, Major General R.Jurayev visited Turkey.
The delegation was welcomed by the general commander of the Turkish Gendarmerie, Army General Ali Chardakchi.
During the visit, bilateral talks were held, during which they discussed the current cooperation between the National Guard and the Turkish Gendarmerie, as well as identified promising areas for 2025.
At the same time, during the visit, they were familiarized in detail with the activities of the Gendarmerie General Command, the Gendarmerie and Coast Guard Academy, the Medical Simulation Training Center, the Special Purpose Brigade and the Istanbul 112 Emergency Call Center.